X
تبلیغات

زنگ انقلاب در خمین نواخته شد/ گل‌باران بیت تاریخی امام خمینی(ره)

به گزارش خبرنگارمهر، هم‌زمان با سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن اسلامی، صبح پنج‌شنبه مصادف با اولین روز از دهه فجر انقلاب، زنگ انقلاب در بیت تاریخی و قدیمی امام راحل در خمین نواخته شد. استاندار استان مرکزی،سید علی آقازاده در این آیین گفت: زنگ نشاط و شور انقلاب در زادگاه امام راحل به صدا درآمد که اقشار مختلف مردم، مسئولان و دانش آموزان با حضور در این بیت با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنند. آقازاده بیان کرد: فرزندان امروز انقلاب به‌عنوان آینده‌سازان نظام انقلاب اسلامی، با تأسی از این آرمان‌ها الگو گیری از بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، راه امام را ادامه می‌دهند.


استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: ما باید سرباز پیاده انقلاب اسلامی باشیم که امام خمینی آن را تعریف کرد و سربازی باشیم که بدون منت خدمتی شایسته برای مردم و نظام جمهوری اسلامی انجام دهیم. دیدار با خانواده شهدا، افتتاح نمایشگاه صنایع‌دستی و محصولات فرهنگی، افتتاح پروژه در این شهرستان از دیگر برنامه‌های سفر استاندار به زادگاه امام راحل است.

بیت تاریخی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در خمین گل‌باران شد:

بیت تاریخی امام خمینی(ره) در خمین صبح پنج‌شنبه ۱۲ بهمن‌ماه هم‌زمان با سالروز ورود تاریخی ایشان به میهن، با حضور استاندار استان مرکزی، اعضای شورای اداری استان و مسئولان شهرستانی گل‌باران شد.در این آیین محل تولد و حجره طلبگی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی گل‌باران و عطرافشانی شد و مسئولان با حضور در این خانه تاریخی با آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی تجدید بیعت  کردند.اقشار مختلف مردم و دانش آموزان نیز با حضور در بیت امام خمینی، خانه قدیمی و تاریخی حضرت امام را گل‌باران کردند

آیین گل‌باران بیت حضرت امام بعد از نواخته شدن زنگ انقلاب در بیت تاریخی امام (ره) همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری برگزار شد و اقشار مختلف مردم خمین در این روز با آرمان‌های امام راحل، شهدا و مقام معظم رهبری تجدید میثاق کردند.
منبع:خبرگزاری مهر/مرکزیicon تعداد بازدید : ۱۰۰
 • نوشته : محمدامین آزادبخت (مورخ)
 • پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۶
 • چاپ این صفحه

  ارسال نظر

  نام شما :
  آدرس وب سایت :
  پست الکترونیک :
  پیام شما :
  کد امنیتی :

  ابزار رایگان وبلاگ

  هدایت به بالای صفحه