مراسم ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در آتن

به گزارش ایرنا ، دراین مراسم ملکوتی که با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد، ' مجبد مطلبی شبستری' سفیر جمهوری اسلامی ایران، کارکنان سفارت و دیگر ارگان های جمهوری اسلامی ایران در آتن به همراه خانواده هایشان، روسای انجمن های مسلمانان مقیم یونان، تعدادی از مسلمانان مقیم، دانشجویان ایرانی حضور داشتند.
' علی محمد حلمی' رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی یار امام راحل شخصیت برجسته سیاسی دوران معاصر کشورمان را به مقام معظم رهبری ، ملت ایران، خانواده آیت ایشان و مدعوین تسلیت گفت.
وی درادامه افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی بیشتر عمر خود را در مبارزه با استکبار و برای پیشرفت انقلاب اسلامی و اهداف مقدس آن صرف کرد و در جبهه های مختلف از دفاع مقدس تا سازندگی شجاعانه تلاش نمود.
' مجید مطلبی شبستری' سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در مراسم رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام ( ره) و مقام معظم رهبری ، با اشاره به مبارزات و تلاش های وی قبل و بعد از انقلاب ، گفت: بهترین توصیف ایشان را می توان در پیام مقام معظم رهبری در رابطه با رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی مشاهده کرد.
وی در ادامه سخنان خود نیر تصریح کرد: مقام معظم رهبری ، هاشمی را از آن جهت ذخیر انقلاب ارزشمند اسلامی خواندند که کمتر کسی را با سابقه مبارزات منتهی به انقلاب 1357 ،می توان هم پایه او یافت.
هاشمی از آن رو مرد سیاست نام گرفت که در بزنگاه همچنان که مقام معظم رهبری تصریح داشت:'با هوش وافر و صمیمیت کم نظیر' به سر انگشت تدبیر گره از کار نظام می گشود و تهدیدهای پیش روی کشور را به فرصت مبدل می ساخت و در برابر تندروی ها و کندروی ها می ایستاد و جز مصلحت مملکت و منفعت میهن چراغ راهنمایی نداشت.
مطلبی شبستری در ادامه افزود: رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران نیز در باره هاشمی، گفته است: بعد از حادثه هفتم تیر، امام تنها ماند و این آیت الله هاشمی بود که در کنار امام خمینی(ره) بارسنگینی در نظام را بر دوش گرفت، در دوران جنگ تحمیلی به بهترین وجه فرماندهی جنگ را عهده دار بود و این شخصیت بزرگ همواره درکنار مقام معظم رهبری بوده است.

وی ادامه داد: ایشان راه درست را با شهامت، شجاعت و فکر روشن به جوانان و همه احاد کشور نشان داد و آرزوی های بسیار بلندی برای سربلندی و عظمت ملت بزرگ ایران و انقلاب اسلامی داشت و این راه ادامه دارد و همه باید در صحنه باشند تا انقلاب اسلامی و نظام را به نقطه مطلوب نظر و خواست مردم و مقام معظم رهبری برساینم.

منبع:خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)icon تعداد بازدید : 14
 • نوشته : محمدامین آزادبخت (مورخ)
 • چهارشنبه 22 دی 1395
 • ارسال نظر

  نام شما :
  آدرس وب سایت :
  پست الکترونیک :
  پیام شما :
  کد امنیتی :